Frankowicze reprezentowani przez kancelarię odzyskają pieniądze

22 Marzec 2021

16 marca 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach, w sprawie dotyczącej umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego (CHF), zasądził na rzecz kredytobiorców od banku kwotę ponad 300 tysięcy złotych oraz 11 tysięcy franków szwajcarskich. W praktyce oznacza to, że Sąd uwzględnił w całości żądanie powodów reprezentowanych przez kancelarię Duraj Reck i Partnerzy, i nakazał bankowi zwrócić kredytobiorcom wszystkie zapłacone wcześniej raty. 

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

23 Grudzień 2020

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, chwili wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i zasłuzony odpoczynek, niezapomnianych spotkań z rodziną, przyjaciółmi, a także trafionych prezentów oraz wielu pyszności. A w 2019 roku kolejnych sukcesów, dalszego rozwoju i dużo pozytywnej energii.

czytaj więcej

Przedsiębiorcy, uwaga na fałszywe faktury z (niby) Urzędu Patentowego!

13 Październik 2020

W czasie pandemii oszuści nie marnują czasu. Na celowniku cyberprzestępców znalazły się ostatnio przedsiębiorstwa, które oczekują na przyznanie ochrony znaku towarowego. Fałszywe pisma podpisywane przez „Filipa Radziwiłła” zaczęły spływać do podmiotów z datą 5 października. Tymczasem Urząd Patentowy RP wysyłkę oryginalnych decyzji rozpoczął dopiero z dniem 12 października. Poszkodowanych może być nawet ponad 5 000 firm!

czytaj więcej

Ważna wygrana. Klient kancelarii zaoszczędzi 26 mln zł

16 Wrzesień 2020

Odpowiednia, dobrze przemyślana strategia, a także konsekwentna jej realizacja – to klucz do kolejnego sukcesu kancelarii Duraj Reck i Partnerzy. Mecenasi Daniel Reck oraz Bartosz Halejak wywalczyli dla klienta oddalenie powództwa o zapłatę kwoty ponad 18 000 000 zł tytułem kary umowej za brak realizacji przewidzianego w umowie wolumenu obrotu oraz 8 000 000 zł tytułem odszkodowania za nienależyte wykonanie wiążącej strony umowy. 

czytaj więcej

Wspieramy Mikro, Małe i Średnie firmy. Dołączyliśmy do akcji #RatujBiznes

15 Kwiecień 2020

Celem akcji #RatujBiznes organizowanej przez Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest informowanie przedsiębiorców o przysługujących im instrumentach wsparcia w zakresie należności publicznoprawnych. W ramach projektu, na stronie organizatora inicjatywy, zamieszczona została lista wniosków, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, których firmy ucierpiały ekonomicznie w wyniku wystąpienia pandemii koronawirusa w Polsce.

czytaj więcej

Wesołych Świąt!

10 Kwiecień 2020

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy – przede wszystkim zdrowia, ale także wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z rodziną oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku życzy kancelaria Duraj Reck i Partnerzy.

czytaj więcej

Skarb Państwa wypłaci odszkodowanie za niewprowadzenie stanu nadzwyczajnego?

7 Kwiecień 2020

W obliczu coraz to poważniejszych skutków epidemii choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnych restrykcji wprowadzanych w Polsce, bardzo często pada pytanie o przyczyny zwlekania z podjęciem decyzji o wprowadzeniu na terytorium RP jednego ze stanów nadzwyczajnych. Decyzję taką podjęły już m. in. Czechy, Hiszpania, Portugalia czy Włochy. Konstytucja RP przewiduje trzy rodzaje stanów nadzwyczajnych: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. Każdy z nich wprowadzany jest w drodze rozporządzenia. W przypadku stanu wojennego i wyjątkowego, rozporządzenie wydaje Prezydent Rzeczpospolitej na wniosek Rady Ministrów, a w przypadku stanu klęski żywiołowej – Rada Ministrów. Wprowadzony 20 marca br. na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia stan epidemii nie jest jednym ze stanów nadzwyczajnych – tryb i przesłanki jego wprowadzenia reguluje nie Konstytucja, a ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

czytaj więcej

Dwóch mundurowych skazanych za pobicie kierowcy

12 Luty 2020

Trzy lata temu patrol Policji w Zabrzu przy ul. Mikulczyckiej badał kierowców alkomatem. Kiedy jeden z nich odmówił, został z samochodu wyciągnięty siłą, a następnie dotkliwie pobity. Leżał na ziemi, kiedy jeden policjant na nim klęczał i przytrzymywał, drugi – kopał po ciele i twarzy. Kierowca trafił do szpitala m.in. z trzema złamanymi żebrami, okazało się także, że był trzeźwy. Policjanci w raporcie napisali jednak, że kierowca nie tylko nie poddał się badaniu alkomatem, ale także nie wykonywał ich poleceń i próbował odjechać, w efekcie czego jeden z nich doznał złamania dwóch palców. Dzień po feralnych wydarzeniach, kierowcy postawiono zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Finalnie skazani zostali jednak policjanci.

czytaj więcej