Przedsiębiorcy, uwaga na fałszywe faktury z (niby) Urzędu Patentowego!

13 Październik 2020

W czasie pandemii oszuści nie marnują czasu. Na celowniku cyberprzestępców znalazły się ostatnio przedsiębiorstwa, które oczekują na przyznanie ochrony znaku towarowego. Fałszywe pisma podpisywane przez „Filipa Radziwiłła” zaczęły spływać do podmiotów z datą 5 października. Tymczasem Urząd Patentowy RP wysyłkę oryginalnych decyzji rozpoczął dopiero z dniem 12 października. Poszkodowanych może być nawet ponad 5 000 firm!

czytaj więcej

Ważna wygrana. Klient kancelarii zaoszczędzi 26 mln zł

16 Wrzesień 2020

Odpowiednia, dobrze przemyślana strategia, a także konsekwentna jej realizacja – to klucz do kolejnego sukcesu kancelarii Duraj Reck i Partnerzy. Mecenasi Daniel Reck oraz Bartosz Halejak wywalczyli dla klienta oddalenie powództwa o zapłatę kwoty ponad 18 000 000 zł tytułem kary umowej za brak realizacji przewidzianego w umowie wolumenu obrotu oraz 8 000 000 zł tytułem odszkodowania za nienależyte wykonanie wiążącej strony umowy. 

czytaj więcej

Wspieramy Mikro, Małe i Średnie firmy. Dołączyliśmy do akcji #RatujBiznes

15 Kwiecień 2020

Celem akcji #RatujBiznes organizowanej przez Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest informowanie przedsiębiorców o przysługujących im instrumentach wsparcia w zakresie należności publicznoprawnych. W ramach projektu, na stronie organizatora inicjatywy, zamieszczona została lista wniosków, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, których firmy ucierpiały ekonomicznie w wyniku wystąpienia pandemii koronawirusa w Polsce.

czytaj więcej

Wesołych Świąt!

10 Kwiecień 2020

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy – przede wszystkim zdrowia, ale także wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z rodziną oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku życzy kancelaria Duraj Reck i Partnerzy.

czytaj więcej

Skarb Państwa wypłaci odszkodowanie za niewprowadzenie stanu nadzwyczajnego?

7 Kwiecień 2020

W obliczu coraz to poważniejszych skutków epidemii choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnych restrykcji wprowadzanych w Polsce, bardzo często pada pytanie o przyczyny zwlekania z podjęciem decyzji o wprowadzeniu na terytorium RP jednego ze stanów nadzwyczajnych. Decyzję taką podjęły już m. in. Czechy, Hiszpania, Portugalia czy Włochy. Konstytucja RP przewiduje trzy rodzaje stanów nadzwyczajnych: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. Każdy z nich wprowadzany jest w drodze rozporządzenia. W przypadku stanu wojennego i wyjątkowego, rozporządzenie wydaje Prezydent Rzeczpospolitej na wniosek Rady Ministrów, a w przypadku stanu klęski żywiołowej – Rada Ministrów. Wprowadzony 20 marca br. na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia stan epidemii nie jest jednym ze stanów nadzwyczajnych – tryb i przesłanki jego wprowadzenia reguluje nie Konstytucja, a ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

czytaj więcej

Dwóch mundurowych skazanych za pobicie kierowcy

12 Luty 2020

Trzy lata temu patrol Policji w Zabrzu przy ul. Mikulczyckiej badał kierowców alkomatem. Kiedy jeden z nich odmówił, został z samochodu wyciągnięty siłą, a następnie dotkliwie pobity. Leżał na ziemi, kiedy jeden policjant na nim klęczał i przytrzymywał, drugi – kopał po ciele i twarzy. Kierowca trafił do szpitala m.in. z trzema złamanymi żebrami, okazało się także, że był trzeźwy. Policjanci w raporcie napisali jednak, że kierowca nie tylko nie poddał się badaniu alkomatem, ale także nie wykonywał ich poleceń i próbował odjechać, w efekcie czego jeden z nich doznał złamania dwóch palców. Dzień po feralnych wydarzeniach, kierowcy postawiono zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Finalnie skazani zostali jednak policjanci.

czytaj więcej

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

23 Grudzień 2019

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, chwili wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i zasłuzony odpoczynek, niezapomnianych spotkań z rodziną, przyjaciółmi, a także trafionych prezentów oraz wielu pyszności. A w 2020 roku kolejnych sukcesów, dalszego rozwoju i dużo pozytywnej energii.

czytaj więcej