Odzyskana nieruchomość klienta wskutek unieważnienie aktu notarialnego

13 październik 2021

Wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Katowicach unieważniony został akt notarialny. Sąd przychylając się do stanowiska pełnomocnika uznał, iż podatność na propozycje innych osób wpłynęły na Klienta naszej kancelarii, który nie był w stanie przeciwstawić się naciskom innych osób i swobodnie podjąć decyzji. W wyniku działań naszej Kancelarii, Klient odzyska nieruchomość. 

czytaj więcej

Kancelaria reprezentuje klienta w procesie nabycia zakładów leczniczych

2 sierpień 2021

Kancelaria reprezentuje EMC Instytut Medyczny S.A. w procesie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładów leczniczych prowadzonych przez Centrum Medyczne Practimed Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu oraz Praktyka Lekarza Rodzinnego Practimed Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. W dniu 15 lipca 2021 r. została podpisania umowa przedwstępna nabycia zakładów leczniczych.

czytaj więcej

Nie będzie skargi kasacyjnej, klient zaoszczędzi ponad 20 mln zł

2 sierpień 2021

Sąd Najwyższy w sprawie IV CSK 183/21 odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej przeciwników. Tym samym z sukcesem zakończyła się wieloletnia batalia, w której Sądy oddaliły powództwo o zapłatę ponad 20 mln tytułem zapłaty kary umownej za brak odbioru umówionego wcześniej wolumenu towarów.

czytaj więcej

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy kodeksu postępowania karnego

13 lipiec 2021

Pod koniec czerwca 2021 roku weszła w życie kontrowersyjna nowelizacja ustawy kodeksu postępowania karnego, dotycząca zasad stosowania środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Nowelizacja zakłada, że przedmiot poręczenia majątkowego nie może pochodzić z przysporzenia na rzecz oskarżonego albo innej osoby składającej poręczenie dokonanego na ten cel. 

czytaj więcej

Ruszył e-KRS – elektroniczny rejestr przedsiębiorców

2 lipiec 2021

Szybsza rejestracja spółek, łatwiejsze uzyskanie pełnej dokumentacji elektronicznie, a także odciążenie sądów – takie korzyści ma przynieść wdrożony e-KRS. Od 1 lipca 2021 roku wszelkie wnioski do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego składane muszą być elektronicznie. 

czytaj więcej

Frankowicze reprezentowani przez kancelarię odzyskają pieniądze

22 marzec 2021

16 marca 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach, w sprawie dotyczącej umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego (CHF), zasądził na rzecz kredytobiorców od banku kwotę ponad 300 tysięcy złotych oraz 11 tysięcy franków szwajcarskich. W praktyce oznacza to, że Sąd uwzględnił w całości żądanie powodów reprezentowanych przez kancelarię Duraj Reck i Partnerzy, i nakazał bankowi zwrócić kredytobiorcom wszystkie zapłacone wcześniej raty. 

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

23 grudzień 2020

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, chwili wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i zasłuzony odpoczynek, niezapomnianych spotkań z rodziną, przyjaciółmi, a także trafionych prezentów oraz wielu pyszności. A w 2019 roku kolejnych sukcesów, dalszego rozwoju i dużo pozytywnej energii.

czytaj więcej

Przedsiębiorcy, uwaga na fałszywe faktury z (niby) Urzędu Patentowego!

13 październik 2020

W czasie pandemii oszuści nie marnują czasu. Na celowniku cyberprzestępców znalazły się ostatnio przedsiębiorstwa, które oczekują na przyznanie ochrony znaku towarowego. Fałszywe pisma podpisywane przez „Filipa Radziwiłła” zaczęły spływać do podmiotów z datą 5 października. Tymczasem Urząd Patentowy RP wysyłkę oryginalnych decyzji rozpoczął dopiero z dniem 12 października. Poszkodowanych może być nawet ponad 5 000 firm!

czytaj więcej

Ważna wygrana. Klient kancelarii zaoszczędzi 26 mln zł

16 wrzesień 2020

Odpowiednia, dobrze przemyślana strategia, a także konsekwentna jej realizacja – to klucz do kolejnego sukcesu kancelarii Duraj Reck i Partnerzy. Mecenasi Daniel Reck oraz Bartosz Halejak wywalczyli dla klienta oddalenie powództwa o zapłatę kwoty ponad 18 000 000 zł tytułem kary umowej za brak realizacji przewidzianego w umowie wolumenu obrotu oraz 8 000 000 zł tytułem odszkodowania za nienależyte wykonanie wiążącej strony umowy. 

czytaj więcej