Aktualności

29/01/2019

Przybywa obcokrajowców pracujących w Polsce

Klienci kancelarii coraz chętniej decydują się na angaż cudzoziemców, w tym m.in. obywateli Ukrainy, Indii czy Nepalu. Szczególnie popularne jest zatrudnianie fachowców z zagranicy w przedsiębiorstwach budowlanych oraz spawalniczych

Niewątpliwie na taki wzrost wpływ ma wsparcie prawników kancelarii specjalizujących się w prawie imigracyjnym. W zakresie swoich usług nasza kancelaria pomaga klientom prawidłowo wypełniać dokumenty umożliwiające legalne zatrudnianie cudzoziemców, a także wspiera w rozwiązywaniu bieżących problemach. 

Na zlecenie klientów kontaktujemy się z urzędami, sporządzając opinie na temat wykładni obowiązujących przepisów prawa. Dzięki interwencji prawników kancelarii Duraj Reck i Partnerzy, powiatowy urząd pracy ponownie zaczął rejestrować oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy spółce, której były prezes dwukrotnie został prawomocnie skazany za wykroczenie związane z zatrudnianiem cudzoziemców. 

Kancelaria reprezentuje również klientów w trakcie kontroli straży granicznej oraz państwowej inspekcji pracy a następnie w postępowaniu sądowym.