Kategoria: Zespół

Anna Malczewska

Associate

alternate

Jestem radcą prawnym wpisanym w 2018 roku na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

W 2014 roku ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Następnie w latach 2015 – 2017 odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.  W 2022 roku ukończyłam studia podyplomowe Prawo Medyczne i Bioetyka na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

W Kancelarii Adwokackiej Duraj & Reck i Partnerzy zajmuję się obsługą klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców przede wszystkim z zakresu prawa medycznego. Specjalizuję się w sprawach o tzw. błędy medyczne i reprezentuję klientów zarówno po stronie pacjenta, jak i lekarza oraz podmiotu leczniczego. Mam także doświadczenie w zastępowaniu klientów przed wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. 

Ponadto biorę udział w obsłudze transakcji fuzji i przejęć dla podmiotów z sektora medycznego i farmaceutycznego, w szczególności w badaniach due diligence. W swojej codziennej praktyce zajmuję się także obsługą w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oraz doradztwem prawnym dla podmiotów działających na rynku nieruchomości.