Klienci

Założona w 1994 roku środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, działająca głównie w sektorach ochrony zdrowia, usług finansowych, produkcji, handlu detalicznego oraz nieruchomości. Grupa zarządza funduszem typu evergreen należącym do partnerów, jedynych udziałowców firmy. Spółki portfelowe Penta zapewniają ponad 30 tys. miejsc pracy. Firma działa w ponad 10 krajach Europy i prowadzi biura w Pradze, Bratysławie, Monachium, Limassol, Amsterdamie, Jersey oraz Warszawie.

powrót

Dr. Max Polska to jedna z czterech największych sieci aptek w kraju, która jest częścią międzynarodowego holdingu Dr. Max, działającego również na terenie Czech i Słowacji. Miesięcznie Dr. Max Polska obsługuje w swoich 101 placówkach ponad 450 tys. klientów, współpracuje również z przychodniami i gabinetami lekarskimi, wspierając codzienną pracę lekarzy i personelu medycznego.

powrót

EMC Instytut Medyczny SA jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 10 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Od 2005 roku firma notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

powrót

MediaMarkt jest liderem dystrybucji elektroniki użytkowej w Europie, obecnym w 14 krajach Starego Kontynentu. Ma ponad 35-letnie doświadczenie w branży, które pozwoliło zbudować gęstą sieć sprzedaży i zaistnieć we wszystkich dostępnych kanałach dystrybucji. Na rynku polskim marka funkcjonuje już od ponad dwóch dekad. 

powrót

Spółka istnieje na rynku polskim od 30 lat i może pochwalić się imponującym wynikiem sprzedażowym 12 milionów butelek w ujęciu rocznym, dającym około 10-12 proc. udział w rynku. Pozycja ta została osiągnięta dzięki siatce stałych odbiorców, zarówno na rynku tradycyjnym jak i sieciowym oraz atrakcyjnemu portfolio win (ponad 300 indeksów z 20 krajów świata), będącemu wynikiem profesjonalnej selekcji najlepszych produktów, pochodzących ze znanych winnic, prowadzonych przez uznanych winiarzy.

powrót

Firma oferuje szeroki zakres usług związanych z organizacją krajowego oraz międzynarodowego transportu drogowego. Obsługuje większość relacji w ramach Unii Europejskiej oraz transporty do m.in. krajów WNP, Turcji czy byłej Jugosławii.

powrót

Producent najwyższej jakości materiałów budowlanych, zajmujący czołowe miejsce w światowej branży tworzyw sztucznych. Firma w ciągu 75 lat działalności zbudowała pozycję lidera, który gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz jest atrakcyjnym, bezpiecznym i wiarygodnym pracodawcą. Gamrat jest firmą, dla której szczególną wartością jest stan środowiska naturalnego oraz region, z którego wywodzi się spółka.

powrót

Farby Kabe Polska jest szwajcarskim przedsiębiorstwem produkcyjnym, które swoją działalność na polskim rynku rozpoczęło w 1995 roku. Firma ma ugruntowaną pozycję wiodącego dostawcy produktów na elewację i do wnętrz (m.in.: farby, masy tynkarskie, systemy ociepleń, systemy do napraw i renowacji oraz inne produkty chemii budowlanej). Firma jako pierwsza na świecie opracowała w 1999 roku innowacyjną technologię produktów polikrzemianowych do elewacji budynków. Dzięki temu Kabe jest prekursorem i liderem w dziedzinie technologii produktów mineralnych, opartych na bazie niskoalkaicznego potasowanego szkła wodnego. Produkty Farby KABE dostępne są w sieci dystrybucji na terenie całej Polski.

powrót
Kabaret Młodych Panów to społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków.

Zapraszamy na stronę www.kmp.art.pl

powrót

HiMountain – polska marka odzieży outdoorowej, która już od ponad 20 lat wprowadza na rynek coraz to nowe rozwiązania odzieżowe. Dziś – dzięki stałemu rozwojowi firmy – w ubrania HiMountain ubierają się znani polscy himalaiści, fani wędrówek, wspinaczek górskich i trekkingu, ale również miłośnicy narciarstwa, nordic walkingu, biegania czy rowerzyści.

powrót

Jeden z wiodących światowych producentów samoprzylepnych produktów i rozwiązań systemowych. Firma może pochwalić się szerokim zakresem różnych rozwiązań systemowych do stosowania w przemyśle i przez profesjonalistów, a także produktami przeznaczonymi dla konsumentów (m.in. taśmy klejące, bogata oferta uszczelek, haczyków, czy moskitier).

powrót

Firma Hyundai Szymański założona została w 1982 roku. Od początku istnienia przedmiotem jej działalności jest świadczenie usług dla klientów, tj. m.in.: sprzedaż, naprawa czy bieżąca obsługa zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. W latach 2010/2011 firma uhonorowana została przez Hyundai Motor Europe członkostwem w Hyundai Frontier Dealer Club, jako jeden z najefektywniejszych dealerów w Europie.

powrót

Największy bank uniwersalny w kraju, założony w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędnościowa. Obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. W sumie PKO Bank Polski prowadzi ponad 6 mln rachunków. Bank ma blisko 1200 własnych oddziałów, 1210 agencji oraz ponad 2500 własnych bankomatów. W firmie pracuje około 25 tys. pracowników. Od 2004 roku spółka akcyjna notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

powrót

Centrum Medyczne Synexus oferuje pacjentom bezpłatne badania kontrolne w ramach Akcji Promocji Zdrowia oraz możliwość udziału w programach klinicznych nowych leków i terapii.

Priorytetem Synexus jest bezpieczeństwo, zdrowie oraz dobre samopoczucie wszystkich pacjentów korzystających z dostępnych usług centrum.

Misją firmy jest łączenie działalności leczniczej z uczestnictwem w nieustannym rozwoju medycyny.

Więcej informacji o Centrum Medycznym Synexu znajdą Państwo tutaj.

powrót

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL? – ZW Spółka z o.o. wywodzi się z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych ? Holding SA, które zostało utworzone w 1951 roku. 1 września 1993 roku w ramach ówczesnych przekształceń własnościowych powstało PRI Drogopol, które zapoczątkowało obecny kształt firmy. Dalsze przekształcenia doprowadziły do powołania Przedsiębiorstwa Budowy Dróg DROGOPOL?-ZW 1 czerwca 1997 roku. Na przestrzeni dziesięciu lat firma wykonała między innymi: remonty i przebudowy około 400 ulic, renowacje dróg miejskich, modernizacje obiektów drogowych, liczne roboty budowlane służące utrzymaniu dróg i ulic, około 8500mb sieci zewnętrznej.

powrót

Największy festiwal muzyki bluesowej w kraju i jeden z największym na świecie. Jego twórcą i organizatorem jest polski muzyk bluesowy – Ireneusz Dudek. Festiwal co roku odbywa się w hali widowiskowo-sportowej „Spodek”, a nazwa festiwalu nawiązuje do katowickiej rzeki Rawy.

Rawa Blues.

powrót

Firma jest światowym liderem wśród producentów najwyższej jakości narzędzi rotacyjnych do obróbki skrawaniem. Gühring wyróżnia się różnorodną ofertą, która obejmuje wiertła, narzędzia do gwintów, frezy, rozwiertaki, pogłębiacze, a nawet systemy modułowe, oprawki narzędziowe, przyrządy ostrzarskie i pomiarowe. W sumie daje to ponad 1650 typów i około 44 tys. produktów.

powrót

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu założona została w 1889 roku, a w 1979 roku uruchomiono Kondensownię i Proszkownię Mleka. Obecnie zakład wyposażony jest w nowoczesne linie do produkcji mleka zagęszczonego niesłodzonego w opakowaniach kartonowych i puszkach, mleka zagęszczonego niesłodzonego light, mleka smakowego w tubach, śmietanek UHT, mleka UHT, masła, mleka w proszku odtłuszczonego granulowego oraz całej gamy wyrobów świeżych. Wysoką jakość produktów SM Gostyń potwierdzają liczne nagrody i odznaczenia. Ogółem Spółdzielnia oraz jej wyroby zostały uhonorowane ponad 100 nagrodami, medalami i wyróżnieniami.

Więcej od SM Gostyń.

powrót

Spółka specjalizuje się w obróbce cieplnej elementów stalowych w różnych dziedzinach przemysłu: energetycznym, petrochemicznym, stoczniowym oraz górniczym. Termo-Rex posiada także zakład techniki spawalniczej (m.in. prowadzi sprzedaż hurtową oraz detaliczną), zakład produkcji energii (produkcja zielonej energii poprzez budowę elektrowni zasilanych biomasą oraz siłowni wiatrowych, które zostaną oddane do użytku w 2015 roku), zakład wdrażania nowych technologii oraz hurtownię materiałów elektrotechnicznych.

powrót

Firma dostarcza zaawansowane narzędzia wykorzystywane w komunikacji newsletterowej, w kampaniach e-mailingowych, konkursach, programach lojalnościach, komunikacji wewnętrznej, relacjach inwestorskich, w prowadzeniu kampanii mobile oraz w przeprowadzaniu badań ankietowych.

W 2011 roku firma SARE S.A. znalazła się w gronie 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych Europy Środkowej oraz 500 najszybciej rozwijających się firm technologicznych Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w rankingach firmy doradczej Deloitte.

powrót

Firma SOMATI SYSTEM powstała w Belgii w 1962 roku. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji gaśnic, a następnie rozszerzyła zakres produkcji o gaśnicze systemy natryskowe, zabudowy pojazdów straży pożarnej i bramy przeciwpożarowe.

powrót

Novelle to producent mebli i dekoracji wnętrz, które łączą w sobie klasykę ze współczesną formą. Dzięki temu pomieszczenia, w których króluje Novelle zyskują niepowtarzalny charakter i klasę. Bogata oferta firmy pozwala sprostać wymaganiom estetycznym nawet najbardziej wymagających klientów, którzy doceniają szyk i indywidualny charakter mebli i dodatków.

powrót
SMSAPI.pl jest platformą służącą do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS i VMS poprzez panel klienta lub prosty i łatwy w integracji interfejs SMS API. Umożliwia on integrację z własnymi systemami informatycznymi.
Dodatkowo serwis umożliwia samodzielną realizację kampanii informacyjnych i marketingowych przy wykorzystaniu różnego typu wiadomości. SMSAPI to także dbałość o wysoką jakość usług, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz profesjonalni i doświadczeni doradcy.
powrót

Historia Perrot sięga 1925 roku ? rozpoczęto wtedy badania i pionierską produkcję pierwszych w Europie zraszaczy i systemów nawadniających. Obecnie firma zajmuje się produkcją systemów nawadniających dla obiektów sportowych, ochrony środowiska oraz systemów rur, zraszaczy i szybkozłączy dla rolnictwa i przemysłu. Aktualnie sieć przedstawicieli firmy oraz serwisów obejmuje ponad 80 krajów

powrót

Fundacja PIĄTKA powołana została do życia przez Kabaret Młodych Panów. Głównym profilem działalności Fundacji jest animacja życia kulturalnego poprzez organizację różnych akcji, koncertów i festiwali takich jak Akcja ?Podziel się?, KABAryjTON, Kosmiczny Mecz czy Festiwal Rybnicka Jesień Kabaretowa.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem fundacji.

powrót
Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Katowicach Spółka z o.o. jest cenionym dostawcą systemów informatycznych. Gwarantuje dostarczenie wysoce zindywidualizowanych usług i rozwiązań informatycznych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności.
powrót

Funkcjonująca od ponad 100 lat marka Döllken jest światowym liderem w produkcji listew z tworzyw sztucznych, posiadającym wieloletnie doświadczenie w jakości, logistyce, doradztwie oraz obsłudze serwisowej. Produkty firmy ? kierowane m.in. do majsterkowiczów, firm budowlanych oraz sklepów stawiających na jakość, design, czy praktyczność ? doceniane są dziś na czterech kontynentach. Firma Döllken Sp. z o.o. należy do światowego koncernu Surteco Company, który sprzedaje na rynek Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości produkty firm:  Döllken-Kunststoffverarbeitung i Döllken-Weimar.

powrót

GYN CENTRUM ? to miejsce leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej, jeden z wiodących ośrodków nie tylko na Śląsku, ale również w całej Polsce.  Klinika może się poszczycić gronem specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa, endokrynologii, urologii, genetyki klinicznej, andrologii i embriologii, ale także nowoczesnym zapleczem badawczym i technologicznym.

powrót

Hotel Villa Verde specjalizuje się w obsłudze zarówno gości indywidualnych jak i kompleksowej organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, zjazdów oraz wyjazdów integracyjnych. W skład hotelu wchodzi m.in. restauracja, kawiarnia, sale konferencyjne, SPA, czy park wodny.

powrót

Oferta firmy obejmuje atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne oraz gotowe projekty inwestycyjne, przygotowane pod względem prawnym i biznesowym, a także przeanalizowane pod kątem możliwości osiągnięcia zysku. Firma zajmuje się również działalnością deweloperską na Śląsku ? buduje domy jednorodzinne, kompleksowo przygotowuje nieruchomości komercyjne, które wynajmuje wiarygodnym najemcom. Dodatkowo Tracor świadczy usługi dotyczące wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego, zarządzania nieruchomościami komercyjnymi oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

powrót

Firma prowadzi działalność energetyczną polegającą na obrocie, przesyłaniu oraz dystrybucji ciepła. Budwex Sp. z o.o. zajmuje się także budownictwem. Rybnicka firma świadczy m.in. usługi w zakresie: robót ziemnych wykonywanych koparko-ładowarką, murowania ścian i napraw konstrukcji murowych, wykonywania konstrukcji żelbetowych z zastosowaniem deskowań systemowych, naprawy, wzmacniania i wymiany posadzek przemysłowych, docieplania budynków, wykonywania wewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania w dowolnej technologii, wykonywania sieci kanalizacyjnej zewnętrznej i sieci cieplnej.

powrót

FAAR architekci to pracownia architektoniczna z siedzibą w Wadowicach, założona przez architekta Krzysztofa Fabera. Od początku swojej działalności studio nieustannie rozwija się i poszerza płaszczyznę twórczą o działania związane nie tylko ze standardowym projektowaniem.

Obecnie pracownia FAAR architekci to biuro zaangażowane w projekty z dziedziny szeroko pojętej architektury, planowania przestrzennego, urbanistyki, realizacji inwestycji, projektowania wnętrz, wzornictwa, nowoczesnego designu, kultury i sztuki.

Więcej informacji o pracowni znajdą Państwo tutaj.

powrót

Firma z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją rolniczą, jest największym producentem rolnym w gminie Paczków i powiecie nyskim, zatrudnia około 120 pracowników. Spółdzielnia prowadzi działalność w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, przetwórstwa żywca wołowego i wieprzowego, produkcji pasz, handlu detalicznego oraz produkcji kroczka i karpia hodowlanego.

powrót

Sewera Polska Chemia ? lider zaopatrzenia budownictwa na Śląsku. Firma oferuje kompletny asortyment materiałów budowlanych umożliwiających realizację każdej inwestycji, a także przeprowadzenie gruntownego remontu i budowy domu od fundamentów po dach.

powrót

Cefarm Rzeszów

Hurtownia farmaceutyczna

powrót

Polskie Liny to firma zajmująca się produkcją lin oraz drutów. Wyroby marki znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wśród podstawowych zastosowań wymienić można m.in.: maszyny budowlane (koparki, betoniarki, spychacze, wciągarki itp.), urządzenia do transportu technologicznego, urządzenia dźwignicowe (windy, kołowroty, suwnice, żurawie), wyciągi narciarskie, gospodarkę morską, liny podtrzymujące, nośne, kopalniane wyciągowe oraz druty elektroenergetyczne, stalowe, ocynkowane i sprężynowe.

powrót

Firma o wieloletniej tradycji na polskim rynku. Aktualnie CZG S.A. zajmuje się sprzedażą lin różnego zastosowania produkcyjnego przez Spółkę Polskie Liny Sp. z o.o. Firma zajmuje się dystrybucją osprzętu w postaci wysokiej klasy zawiesi, szakli, haków, łańcuchów itp. Ponadto ZCG prowadzi transakcje w zakresie handlu wyrobami hutniczymi.

powrót

Męski klub siatkarski założony w 1949 roku, który nieprzerwanie od sezonu 1997/1998 występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej (od 2009 roku pod nazwą Jastrzębski Węgiel). W dotychczasowej historii klub wywalczył 1 złoty, 3 srebrne oraz 6 brązowych medali Mistrzostw Polski. Dzięki temu w tabeli wszechczasów polskiej ekstraklasy Jastrzębski Węgiel zajmuje aktualnie wysokie, 15. miejsce. Klub odnosi sukcesy nie tylko na ligowym podwórku. W 2014 roku drużyna wywalczyła brązowy medal Ligi Mistrzów, a w 2011 roku 2. miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata.

Jastrzębski Węgiel.

 

powrót
Klub Piłki Ręcznej Ruch Chorzów to dziewięciokrotny mistrz Polski w piłce ręcznej. Swą historią i tradycją sięga 1951 roku. Obecnie drużyna występuje na parkietach Superligi kobiet. K. S. R. Ruch Chorzów dziewięć razy zdobył Mistrzostwo Polski, cztery razy Wicemistrzostwo oraz trzy brązowe medale.
powrót

Powołany 1 sierpnia 2012 roku klub sportowy działający pod nazwą Stowarzyszenie Żużlowy Klub Sportowy „ROW Rybnik” jest następca ROW-u Rybnik, 12-krotnego drużynowego Mistrza Polski. ŻKS „ROW Rybnik” było nowym rozdaniem w rybnickiej historii speedwaya. Kolejnym krokiem w budowie silnej pozycji rybnickiego sportu żużlowego było powołanie Spółki Akcyjnej K.S. ROW Rybnik, które nastąpiło 14 grudnia 2015 roku. Obecnie drużyna startuje w rozgrywkach ligowych pod historyczną nazwą K.S. ROW Rybnik S.A., wrócił też tradycyjny herb klubowy, z którym identyfikują się tysiące rybnickich kibiców. Jednocześnie Stowarzyszenie ŻKS ROW Rybnik wciąż funkcjonuje – jest udziałowcem powołanej spółki.

powrót

Agencja strategiczno-kreatywna, która powstała w 1996 roku. Od kilkunastu lat firma zapewnia klientom wsparcie w obszarze digital, realizując strategie marketingowe, projektując kompleksowe komunikacje w sieci, budując wizerunek, kształtując trwałe więzi z otoczeniem poprzez internet oraz nowe media. OS3 realizuje projekty dla największych marek w Polsce i Europie, takich jak: BMW, Intel, Philips, PKO Bank Polski czy Unilever.

powrót

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REVITAL System Medyczny Sp. z o.o. to przychodnie oraz pracownie specjalistyczne. Pacjenci mogą skorzystać z takich poradni, jak: antynikotynowa, chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chorób naczyń, chorób piersi, chorób wewnętrznych, dermatologicznej, diabetologicznej (także dla dzieci), endokrynologicznej (także dla dzieci), gastroenterologicznej (także dla dzieci), gastrologicznej, genetycznej, geriatrycznej, ginekologicznej, ginekologiczno-położniczej, gruźlicy i chorób płuc, hepatologicznej, kardiologicznej, pulmonologicznej, logopedycznej, urologicznej, reumatologicznej czy stomatologicznej. Revital System Medyczny to także takie pracownie, jak: EKG, USG, ergometrii, fizjoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii czy spirometrii.

powrót

Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino powstało w stolicy województwa śląskiego w 2007 roku, ale pod inną nazwą. Obecnie przedszkole funkcjonuje w trzech placówkach ? dwie są w Katowicach Kostuchnie oraz jedna na Brynowie. W sumie Mundo Marino obejmuje opieką około 140 dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przedszkole realizuje podstawę programową MEN. Dzieci biorą udział w zajęciach umuzykalniających, z plastyki, literatury, a także języka angielskiego (codziennie wszystkie grupy) oraz hiszpańskiego (raz w tygodniu w najstarszej grupie).

powrót

Powstała na początku 2006 roku Rozewie Apartamenty Witold Dworakowski, Janusz Wójcik, Leszek Kalinowski spółka jawna zajmuje się budową i sprzedażą apartamentów nad polskim morzem..

powrót

Na rynku od 1999 roku. Firma jest producentem popularnych wadowickich kremówek papieskich, które stale przyciągają do Wadowic smakoszy oraz turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Wszystkie ciastka, ciasta, desery oraz lody i sorbety powstają w Cukierni Wadowice w oparciu o własne, autorskie, tradycyjne receptury. Wypieki produkowane przez cukiernię powstają na bazie naturalnych i najlepszych surowców.

powrót

Firma konsultingowa obecna na polskim rynku już od 1993 roku (od 2007 roku pod nazwą Obsługa Doradcza Firm Sp. z o.o.), pomaga w wykorzystywaniu szans, jakie niesie ze sobą gospodarka rynkowa, a także członkostwo w Unii Europejskiej. Firma specjalizuje się w rozwiązywaniu złożonych problemów gospodarczych, wymagających kompleksowego podejścia, obejmującego aspekty formalno-prawne, ekonomiczno-finansowe oraz aspekty strategiczno-strukturalno-organizacyjne rozwoju podmiotów gospodarczych.

powrót

Spółka D&D od 2005 roku (2005-2011 ? spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a od 2011 ? spółka akcyjna) produkuje i sprzedaje elementy wykończenia oraz dekoracji wnętrz, takie jak rolety, zasłony okienne, karnisze, tapety i girlandy.

powrót

Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe mające swoją siedzibę w Rybniku, świadczące m.in. usługi przewozu towarów i osób, zajmujące się naprawą pojazdów samochodowych oraz sprzedażą paliw płynnych.

powrót

E-soft mający swoją siedzibę w Rybniku, zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem nowoczesnych stron internetowych dla firm zgodne z zasadami User Experience. Firma tworzy strony internetowe  zarówno dla korporacji, jak również małego i średniego bizne-su.
Oprócz witryn firma oferuje systemy CRM umożliwiające analizę informacji oraz systemy bazodanowe. Oprócz tego, w swojej ofercie E-soft posiada usługę polegającą na tworzeniu stron www  w abonamencie
Z firmą E-soft współpracujemy od wielu lat, a  dotychczasowa współpraca przebiegała w sposób nienaganny i bardzo profesjonalny.

Esoft – tworzenie stron www

powrót

Największy Klub Oyama Karate na terenie Górnego Śląska i jeden z największych w Polsce. Posiada ponad 50 sekcji w największych miastach Górnego Śląska, m.in. w Katowicach, Siemianowicach, Tychach, Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Chorzowie, Bytomiu, Łaziskach, Gliwicach, Orzeszu, Kobiórze czy Świętochłowicach. W rankingu najlepszych klubów w Polsce ? Oyama Karate zrzesza blisko 60 klubów w całym kraju ? Śląski Klub Karate ?GOLIAT?, zajął w 2015 r. i 2016 r. pierwsze miejsce. Trenuje w nim około 1000 osób. 

powrót