Media o nas

Dziennik Gazeta Prawna: Nadzór nad lekarzem cudzoziemcem może stać się pułapką

Bez określenia, jak dokładnie miałby wyglądać obowiązek nadzoru nad lekarzem cudzoziemcem, trudno przewidywać, na ile specjalista będzie ponosił odpowiedzialność za jego błędy – wskazują eksperci. 

Zobacz publikację

Dziennik Łódzki: WIF zamknął aptekę, burmistrz wysyła pismo

Sporo emocji wywołała wśród mieszkańców Kamieńska informacja o zamknięciu apteki na ulicy Słowackiego należącej do sieci Dr. Max. Zaskoczeni są i mieszkańcy, i przedstawiciele władz gminy Kamieńsk.

Zobacz publikację

WirtualnaPolska.pl: Apteka dla aptekarza, nie dla pacjentów. Nawet tysiąc aptek do zamknięcia

Mieszkańcy Kamieńska są zaskoczeni. Po 15 latach zamknięta zostaje apteka funkcjonująca w mieście. Zaskoczeni są również jej pracownicy. „To horror, płaczemy i my, i pacjenci” – mówi kierowniczka punktu. Podobny los może czekać setki punktów, bo władze wzięły się za egzekwowanie antymonopolowych przepisów.

Zobacz publikację

Gazeta Prawna: Odszkodowania za brak dostępu do lekarza

Z uwagi na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 obecnie funkcjonuje system udzielania świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w postaci teleporady. Pacjenci sygnalizują jednak, że trudności z jej uzyskaniem. Pojawiają się też zgłoszenia o braku możliwości bezpośredniego kontaktu z lekarzem mimo zaistnienia takiej potrzeby.

Zobacz publikację

Tygodnik Angora: Przygotowali pułapkę niemal doskonałą. Uważaj na pisma z tego „urzędu”

Jeśli dostaniesz list z Urzędu Patentowego RP, obejrzyj go dwa razy i jeszcze daj do sprawdzenia komuś innemu. Oszuści przygotowali pułapkę na ok. 5500 firm czekających na korespondencję w sprawie patentów i znaków towarowych. Udając urząd patentowy, próbują wyłudzić pieniądze.

Zobacz publikację

Prawo.pl: Wypadek przy pracy – jak ubiegać się o odszkodowanie

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od stycznia do marca 2020 roku poszkodowanych w wypadkach przy pracy zostało 14 140 osób. Tyle samo, co przed rokiem, czyli 0,2 proc. z nich poniosło śmierć. W porównaniu do 2019 roku zmniejszyła się natomiast liczba osób poszkodowanych przypadających na 1000 pracujących – z 1,17 do 1,04.

Zobacz publikację

Polityka: Impas z oknami życia. Dzieci czekają na zmianę prawa

Dwoje niemowląt znaleziono w oknach życia w ostatnim tygodniu wakacji. Choć ta instytucja w Polsce działa grubo od ponad dekady, jej status wciąż nie jest uregulowany.

Zobacz publikację

Dziennik Gazeta Prawna: Równi w lockdownie

Niewprowadzenie przez rząd stanu klęski żywiołowej uniemożliwił dochodzenie roszczeń odszkodowawczych od Skarbu Państwa na podstawie ustawy o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela. Można się jednak odwołać do przepisu art. 417 par. 4 kodeksu cywilnego, który wprowadza odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa za zaniechanie legislacyjne.

Zobacz publikację

SlaskiBiznes.pl: Koronawirus: polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki unijne na badania i rozwój

W dobie koronawirusa wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie. Dla części z nich obecna sytuacja może jednak okazać się szansą na rozwój i wprowadzenie nowych, innowacyjnych technologii, produktów czy też usług w swoich przedsiębiorstwach. Tego typu działania wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które przeznaczyło 200 mln zł na walkę z koronawirusem. Dzięki środkom z Funduszy Europejskich, Agencja ma zamiar wesprzeć przedsiębiorców w ramach konkursu Szybka Ścieżka „Koronawirusy”, na działania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym obecnie panującego SARS-COV-2.

Zobacz publikację

Silesia Business & Life: Wizerunek jako dana osobowa

Przetwarzanie wizerunku to kwestia budząca wiele wątpliwości nie tylko na gruncie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, ale także na gruncie prawa autorskiego czy w końcu na gruncie przepisów prawa cywilnego, odnoszących się do ochrony dóbr osobistych.

Zobacz publikację