Media o nas

 • Życie Bytomskie

  Radny Bartków pod lupą audytorów

  Dodatkową pracę szefa bytomskiego PiS w Muzeum Śląskim skontrolował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 • Dziennik Gazeta Prawna

  Kamery w szpitalu zapiszą przebieg operacji lub badania

  Bez zgody pacjenta będzie można nagrywać go w kłopotliwych sytuacjach. Od 6 września kamery będą mogły legalnie działać na salach operacyjnych i zabiegowych.

 • Dziennik Gazeta Prawna

  Dietetycy nadal bez oczekiwanej regulacji

  Nie słabną kontrowersje wokół projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych. W kolejnych odsłonach projektu zmienia się katalog zawodów objętych ustawą, jednak dietetycy nadal nie mogą być pewni swojej przyszłości. Nowe regulacje mogą też wpłynąć niekorzystnie na bezpieczeństwo pacjentów.

 • Dziennik Gazeta Prawna

  Postępowanie dyscyplinarne wobec medyków pełne niejasności

  Przedstawiciele kolejnych zawodów medycznych, np. protetycy słuchu oraz optometryści, będą mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności zawodowej. Projektowane przepisy budzą zastrzeżenia dotyczące ich interpretacji i stosowania.

 • Rzeczpospolita

  Praca na home office pod zdalną kontrolą

  Praca zdalna wiąże się z ograniczoną możliwością bieżącej weryfikacji wykonywanych przez pracownika obowiązków. Jednak pracodawca, przynajmniej w teorii, został wyposażony przez ustawodawcę w stosowne narzędzia umożliwiające mu kontrolowanie wykonywania pracy wykonywanej w tym trybie przez pracownika, a tym samym zagwarantowanie prawidłowości wykonywania pracy zdalnej.

 • Gazeta Wyborcza

  Praca zdalna pod kontrolą

  Na zmiany dotyczące pracy zdalnej zarówno pracodawcy, jak i pracownicy czekali od 2020 r., czyli od czasu  pojawienia się w Polsce pandemii koronawirusa i upowszechnienia tego rodzaju zatrudnienia. Dotąd bazowali wyłącznie na ustawie covidowej uchwalonej przez rząd w marcu 2020 r. O pracy zdalnej była tam jedynie wzmianka. Kosmetyczne zmiany wprowadzono jeszcze w tarczy antykryzysowej 4.0 Dopiero teraz została uwzględniona w kodeksie pracy.