Media o nas

Dziennik Gazeta Prawna: Po elektronizacji są kłopoty z liczeniem terminów

Odpowiedź na proste z pozoru pytanie, jak liczyć terminy, każdy zna. Odkąd jednak pisma są doręczane przez portal informacyjny (PI), obliczanie terminów nie jest już takie oczywiste. Doręczenia przez PI działają od miesiąca, a już ujawniły się największe mankamenty nowego systemu doręczeń. Zagadnienie analizuje Tomasz Kowolik, adwokat, Kancelaria Adwokacka Duraj Reck i Partnerzy.

Zobacz publikację

Dziennik Gazeta Prawna: Niejawne posiedzenia naruszają konstytucję i Europejską konwencję praw człowieka

Ustawa antycovidowa, czyli ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych, wprowadza możliwość zastępowania rozpraw w sądach niejawnymi posiedzeniami bez udziału stron.

Zobacz publikację

Puls Biznesu: Dr. Max vs apteka dla aptekarza

Opolski inspektorat farmaceutyczny zablokował powiększenie sieci aptecznej na podstawie kontrowersyjnej interpretacji prawa. Jeśli jego pogląd się upowszechni, lawina zmiecie setki aptek – przestrzegają sieci.

Zobacz publikację

Dziennik Gazeta Prawna: Nadzór nad lekarzem cudzoziemcem może stać się pułapką

Bez określenia, jak dokładnie miałby wyglądać obowiązek nadzoru nad lekarzem cudzoziemcem, trudno przewidywać, na ile specjalista będzie ponosił odpowiedzialność za jego błędy – wskazują eksperci. 

Zobacz publikację

Dziennik Łódzki: WIF zamknął aptekę, burmistrz wysyła pismo

Sporo emocji wywołała wśród mieszkańców Kamieńska informacja o zamknięciu apteki na ulicy Słowackiego należącej do sieci Dr. Max. Zaskoczeni są i mieszkańcy, i przedstawiciele władz gminy Kamieńsk.

Zobacz publikację

WirtualnaPolska.pl: Apteka dla aptekarza, nie dla pacjentów. Nawet tysiąc aptek do zamknięcia

Mieszkańcy Kamieńska są zaskoczeni. Po 15 latach zamknięta zostaje apteka funkcjonująca w mieście. Zaskoczeni są również jej pracownicy. „To horror, płaczemy i my, i pacjenci” – mówi kierowniczka punktu. Podobny los może czekać setki punktów, bo władze wzięły się za egzekwowanie antymonopolowych przepisów.

Zobacz publikację

Gazeta Prawna: Odszkodowania za brak dostępu do lekarza

Z uwagi na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 obecnie funkcjonuje system udzielania świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w postaci teleporady. Pacjenci sygnalizują jednak, że trudności z jej uzyskaniem. Pojawiają się też zgłoszenia o braku możliwości bezpośredniego kontaktu z lekarzem mimo zaistnienia takiej potrzeby.

Zobacz publikację

Tygodnik Angora: Przygotowali pułapkę niemal doskonałą. Uważaj na pisma z tego „urzędu”

Jeśli dostaniesz list z Urzędu Patentowego RP, obejrzyj go dwa razy i jeszcze daj do sprawdzenia komuś innemu. Oszuści przygotowali pułapkę na ok. 5500 firm czekających na korespondencję w sprawie patentów i znaków towarowych. Udając urząd patentowy, próbują wyłudzić pieniądze.

Zobacz publikację

Prawo.pl: Wypadek przy pracy – jak ubiegać się o odszkodowanie

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od stycznia do marca 2020 roku poszkodowanych w wypadkach przy pracy zostało 14 140 osób. Tyle samo, co przed rokiem, czyli 0,2 proc. z nich poniosło śmierć. W porównaniu do 2019 roku zmniejszyła się natomiast liczba osób poszkodowanych przypadających na 1000 pracujących – z 1,17 do 1,04.

Zobacz publikację

Polityka: Impas z oknami życia. Dzieci czekają na zmianę prawa

Dwoje niemowląt znaleziono w oknach życia w ostatnim tygodniu wakacji. Choć ta instytucja w Polsce działa grubo od ponad dekady, jej status wciąż nie jest uregulowany.

Zobacz publikację